Składki na zagospodarowanie i ochronę wód Okręg Zielona Góra 2012

Serdecznie zapraszamy do uiszczania opłat za wędkowanie w sklepie pana Arkadiusza Hurko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 691586335.

TO JEST INFORMACJA PRZENIESIONA ZE STRONY www.pzw.org.pl/zozgora

Cenniki

Oto cenniki składek obowiązujących w naszym Okręgu w 2011 roku: I. Składki członkowskie i wpisowe

Rodzaj składki Wysokość składki
Składka członkowska podstawowa:
Normalna 64,- zł

składka członkowska ulgowa

1) młodzież szkolna, studenci w wieku 16-24 lat

2) członkowie odznaczeni srebrną i     złotą odznaką

3) mężczyźni po ukończeniu 65 lat,

4) kobiety po ukończeniu 60 lat

32,- zł

składka członkowska ulgowa :

1) członkowie odznaczeni Złotą Odznaką PZW z wieńcami

2) członkowie uczestnicy do lat 16

16,- zł
Wpisowe: *)
Członka zwyczajnego 25,- zł
Członka uczestnika (do lat 16) 12,- zł
Legitymacja członkowska 5,- zł

*Opłata uiszczana przez wstępujących pierwszy raz w szeregi PZW oraz dla "spóźnialskich", którzy nie zdążyli opłacić składki członkowskiej do dnia 30 kwietnia

Członek uczestnik (młodzież do lat 16), po opłaceniu składki za wędkowanie, może wędkować w ramach swojego limitu, odrębnego łowiska oraz limitów ilościowych i wagowych na nizinnych wodach ogólnodostępnych PZW całego kraju.

Członkowie uczestnicy (młodzież do lat 16) są zwolnieni z opłaty za legitymacje PZW.

II. Składki na ochronę i zagospodarowanie wód (za wędkowanie)

Rodzaj składki Wody nizinne Wody krainy pstrąga i lipienia ("górskie") 1)
Normalna dla członków PZW 100,-zł 120,-zł
Ulgowa dla członków PZW powyżej 65 lat 65,-zł 80,-zł

Dla odznaczonych Srebrną Odznaką PZW

55,-zł 70,-zł
Dla odznaczonych Złotą Odznaką PZW, młodzież ucząca się i studiująca od 16-24 lat, kobiety 50,-zł 60,-zł
Ulgowa dla członka uczestnika (do lat 16) 25,-zł 30,-zł
Niezrzeszeni i obcokrajowcy 200,- zł 240,- zł
Składka na jeden wybrany akwen nizinny (jezioro, zbiornik, rzeka) dla członka PZW Okręg w Zielonej Górze

50,-zł

( plus składka członkowska )

60,-zł

( plus składka członkowska )

Składki okresowe
Składka okresowa 1 dniowa:
Członkowie PZW 18,- zł 25,- zł w składkach okresowych nie
Niezrzeszeni i obcokrajowcy 25,- zł 35,- zł przyslugują ulgi
Składka okresowa 3 dniowa:
Członkowie PZW 24,- zł 40,- zł w składkach okresowych nie
Niezrzeszeni i obcokrajowcy 42,- zł 60,- zł przyslugują ulgi
Składka okresowa 7 dniowa:
Członkowie PZW - - w składkach okresowych nie
Niezrzeszeni i obcokrajowcy - - przyslugują ulgi
Składka okresowa 14 dniowa
Członkowie PZW 40,-zł 80,-zł w składkach okresowych nie
Niezrzeszeni i obcokrajowcy 80,-zł 110,-zł przyslugują ulgi

U W A G A

Składki okresowe dla członków PZW (te niższe) oznaczają to, że opłata dotyczy wędkarzy zrzeszonych w PZW tzn. takich, którzy wnieśli opłaty w swoim macierzystym Okręgu a chcą okresowo wędkować u nas na naszych wodach PZW.
Składki okresowe (wyższe) dla obcokrajowców i niezrzeszonych dotyczą wędkarzy, którzy nie są zrzeszeni w PZW lub są obcokrajowcami. Muszą oni jednak posiadać kartę wędkarską - dla obywateli Polski wydane w Polsce a dla obcokrajowców wydane w danym kraju.

Należy nadmienić, że wędkowanie bez karty wędkarskiej jest niemożliwe (można tylko wędkować bez karty wędkarskiej na wodach prywatnych)

Ponadto:

składki za wędkowanie na wodach krainy pstrąga i lipienia upoważniają także do łowienia na wodach nizinnych (nigdy odwrotnie!)
sezon wędkarski pod względem ważności opłat to okres od momentu uregulowania składek przez wędkarza (co jest teoretycznie możliwe od 1 stycznia) do 31 grudnia tego samego roku
opłata egzaminacyjna normalna wynosi 20 zł, dla młodzieży uczącej się lub studiującej od 16 do 24 lat 10 zł, dzieci i młodzież do lat 16 są zwolnieni z wnoszenia opłat egzaminacyjnych

Uwaga!

Członek PZW Okręg w Zielonej Górze posiadający opłaconą składkę członkowską i składkę za wędkowanie może wędkować na wszystkich jego wodach ogólnodostępnych (za wyjątkiem wariantu składki na jeden wybrany akwen). Ponadto kilka kół PZW w naszym okręgu prowadzi samodzielne łowiska specjalne (patrz łowiska specjalne), na które obowiązują odrębne zezwolenia.

Okręgowa składka za wędkowanie wniesiona przez członków Okręgu PZW Zielona Góra uprawnia ich do wędkowania na wodach PZW Okręgów Strefy I, tj. : Jelenia Góra, Legnica, Piła, Słupsk , Szczecin, Wałbrzych - bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat.

)

W celu opłacenia składek za wędkowanie na wodach Okręgu PZW Zielona Góra, nasi goście nie muszą fatygować się do skarbników poszczególnych kół PZW lub naszego biura. Dopuszczamy również możliwość opłacenia ich przekazem pocztowym (przelewem bankowym) w wysokości odpowiadającej wybranemu okresowi i rodzajowi łowiska, które zostały podane w tabeli. Dowód wpłaty jest traktowany jako ważne zezwolenie jednakże tylko wówczas kiedy wpisane jest na nim imię i nazwisko wędkarza a na jego odwrocie został wyraźnie wpisany dokładny okres, na który ma ono obowiązywać oraz nazwa akwenu (rodzaj wody).

Nazwa i numer naszego rachunku

Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze
ul. B. Głowackiego nr 1
Raiffeisen Bank Polska S. A.
ul. Niepodległości 36
Oddział w Zielonej Górze