Czyn wędkarski - relacja

Aktualności | 2017-04-25 | Publikujący: Koło PZW Torzym

W tym roku udało nam się zorganizować trzy czyny. Na szczęście było troszeczkę lodu, który to pozwolił na naprawę 6 stanowisk wędkarskich, istotnych z punktu widzenia ciągłości mostków w sektorach. Naprawa była przeprowadzona z naprawdę dobrych materiałów, żerdzi modrzewiowych i impregnowanych desek ponad 4 cm grubości. Oczywiście podczas czynów nie zabrakło porządkowania linii brzegowej jeziora. Ilość śmieci nie wpłynęła na poprawę naszych nastrojów. Łącznie w ciągu trzech spotkań zebraliśmy ponad 40 worków butelek, opakowań po napojach, puszek po piwie, były też opony… Tradycyjnie po pracy oferowaliśmy ciepły posiłek przy ognisku.

A oto lista osób, które angażując swój wysiłek i czas były obecne przy pracach:

·       Szymański Łukasz

·       Malak Robert

·       Robakowski Krystian

·       Rafał Dyzmański

Mam nadzieję że nikogo nie pominąłem.

Pragnę podziękować za wspaniałą frekwencję biorących w pracy wędkarzy, ale nie tylko. Zarząd Koła prowadzi  rozmowy z dyrekcją Zespołu Szkół w Torzymiu mających na  celu zadbanie o teren dookoła jeziora Ilno. Jak wszyscy pamiętamy kiedyś klasy chodziły na spacery zbierając śmieci na ścieżce prowadzącej od szkoły do plaży głównej. Uważamy, że było to działanie bardzo edukacyjne wobec młodzieży. Mamy nadzieję że już w maju zrealizujemy ten pomysł.

Drodzy wędkarze. Zgodnie z regulaminem RAPR w dziale III punkt 6 „Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości brzeg w promienia 5 m od zajmowanego stanowiska wędkarskiego, bez względu na stan , jaki zastał przed rozpoczęciem połowu”. W tym roku kładziemy nacisk na przestrzeganie tego punktu regulaminu. Wzmożone kontrole Straży Rybackiej wraz z Policją mają na celu nie karanie, lecz uświadamianie nam wszystkim jak bardzo ważną rzeczą jest dbanie o środowisko. Dlatego też patrole będą rozdawały worki na śmiecie osobom wędkującym, o ile przy ich stanowiskach wędkarskich będą śmieci. Nie doprowadzenie do porządku terenu o jakim mowa w regulaminie RAPR będzie oznaczało ukaranie przez Policję mandatem karnym bądź skierowaniem sprawy do sądu. Dlatego jeszcze raz prosimy o uszanowanie pracy ludzi przychodzących na czyny wędkarskie.